חופשה ברומא

כשהאווירה הים תיכונית מתמזגת עם אירופה הקלאסית

חופשה ברומא – לא עוד עיר אירופאית

הישראלים אוהבים לנפוש. כמה לנפוש, כמה שיותר, אבל השאלה הנצחית והמאתגרת ביותר היא איזה יעד הוא היעד האידיאלי לחופשה מרגשת? רומא יש מי שאומר, היא העיר בעלת האווירה התוססת ביותר בכל אירופה. לצד אתרי היסטוריה מרתקים ומסעדות מעוטרות, תוכלו למצוא את עצמכם משוטטים שעות ברחובות העיר הזו מבלי להתעייף לרגע. חווית הטיול בעיר אף פעם אינה משעממת, בייחוד כי הרומאים דומים בחמימות שלהם לתרבות הישראלית. חופשה ברומא כוללת את השילוב האידיאלי בין אוכל טוב (ויין עוד יותר טוב), תרבות אירופית ואת חוויית השופינג המושלמת לאוהבי הקניות. אתם יכולים להתאים את מסלול הטיול לפי הרכב הנוסעים ולמצוא שגם טיול בקולוסאום וגם סיור טעימות ברחבי השווקים הם חוויה בלתי נשכחת לכל המטיילים.

רומא מציעה לכל אוהבי התרבות והאומנות שפע של מוזיאונים ואתרי ארכיאולוגיה שונים. יום סיור בוותיקן- המדינה הקטנה ביותר בעולם ומקום מושבו של האפיפיור, יגלה בפניכם את כמות האוצרות העצומה אשר אספו יושבי המקום לאורך הדורות. בתוך המוזיאונים ניתן לראות יצירות אומנות של גדולי הציירים והפסלים בהיסטוריה האנושית. הפנתאון הוא המקדש האדריכלי של רומא, בזכות העיצוב פורץ הדרך והתקרה המיוחדת של המבנה. רומא אם כך, היא אולי בירה אירופית מוכרת, אבל בסיור עמוק תוכלו לגלות רבדים עמוקים נוספים של התרבות הוותיקה ששהתה בעיר. 

יוצאים לחופשה ברומא ושוברים את השגרה

התרבות הים תיכונית של הרומאים דומה במקצת לחיים שאנו חיים בישראל. אבל אל תטעו לרגע לחשוב שכאשר תצאו לחופשה ברומא, לא תוכלו להתנתק מהבית ולהנות. רומא היא עיר פעילה מאוד, עם המון מה לראות, כך שאין שום סיבה לוותר על סדר יום עמוס בחוויות מרגשות וטעימות. אחת מהאטרקציות המעניינות ביותר שיש לרומא להציע היא סיורים מודרכים. את הסיורים אתם יכולים לבחור בעצמכם ולהתאים לקצב שלכם. החל מסיורים על רכבים ממונים או סגווי, סיוטי טעימות וסיורים במרכזי התרבות הגדולים. כל האפשרויות עומדות בפניכם. סיורים אלו מגלים לכם את הסיפור של רומא בליווי מודרך ויגרמו לכם להתאהב עוד יותר בעיר המיוחדת הזו. 

גם אם אתם לא חובבי התרבות הגדולים ביותר, סיפורה של האומה הזו שזור בהיסטוריה האנושית ומהווה אבן דרך ברגעים משמעותיים שלנו. ההשפעה הרומית והתרבות הרומית נוכחים גם בחיינו כיום והכירות איתם עושה חסד לשנות היסטוריה רבות. אם כבר עשיתם את כל הדרך עד לרומא היפיפייה, שווה לעצור ולתת את תשומה הלב המתאימה לכל מה שיש לרומא להציע. בתרבות, באדריכלות וגם במדע ניתן למצוא את גדולי האומה האיטלקיים מובלים בראש את ההתקדמות שלנו. המוכר בהם הוא ליאונרדו דה וינצי, האמן שהוא גם מדען אשר הקדים את זמנו.