מזרון לפצעי לחץ

מזרוני לפצעי לחץ
בחירת מזרון לפצעי לחץ

מהם פצעי לחץ?

פצעי לחץ מופיעים על העור ושכיחים בקרב בני הגיל השלישי. מדובר בפצעים שמופיעים בעקבות לחץ שנוצר על העור, אם מישיבה ממושכת או שפשוף.

הגיל השלישי יכול להיות מאופיין במקרים מסויימים במוגבלות בתנועה, אם בצורך בכסא גלגלים או שכיבה ממושכת, דבר המביא להתפתחות פצעי לחץ. השינויים האנטומיים המופיעים על העור בגיל זה, בנוסף לירידה ביכולת הריפוי של הגוף מעלה את הופעת פצעי הלחץ.

מדובר בבעיה שיכולה להוות מטרד קשה, פצעי לחץ דורשים טיפול מיידי, אם מזניחים אותם הם יכול להחמיר ולהתפשט עד לעומק העצם. אך גם לבעיה הזו יש פתרון.

פתרונות לפצעי לחץ

הדרך הטובה ביותר לטפל בפצעי לחץ היא למנוע אותם, מניעה של פצעי לחץ יכולה להתבצע באמצעות חלוקה שווה של הלחץ על העור. פיזור הלחץ מונע התמקדות שלו בנקודה אחת ובכך קטן הסיכוי לפצע. כיום קיימים מזרונים לפצעי לחץ המציעים פתרון יעיל לפיזור הלחץ.

הם פועלים לפיזור משקל הגוף לכל אורך המזרן בצורה שווה כך שגם במנח סטטי קבוע הפצעים לא יופיעו. מזרנים מהסוג הזה נבנים עם גמישות רבה וגובה, בנוסף לכך הם אנטיבקטריאליים מאפשרים נידוף זיעה ואוורור תמידי מה שמונע התרבות חיידקים. 

איך לבחור את המזרן המתאים?

ישנם מזרני ספוג סטטים שמשמשים לחלוקת עומסים בגוף בעת השכיבה. בנוסף אליהם ישנם מזרונים בטכנולוגיית תאי אוויר, המאפשרים לשנות את שטח המגע של הגוף עם המזרן ובכך ליצור דינאמיות תמידית ומניעת פצעי לחץ. קיימים גם מזרונים היברידיים, אלו נחשבים ליעילים מאד אך גם ליקרים ביותר.

הם משלבים שכבות של ספוג קשיח, קפיצים מבודדים ומעל את שכבת הנוחות העשויה  בטכנולוגיה ייחודית שמפחיתה את הלחץ במנח קבוע אך גם במצבי קימה והתהפכות. לרוב זה יהיה מיועד לאנשים מרותקים למיטה, כאלה הנדרשים לשכיבה ממושכת ובעלי נטייה לפתח פצעים.

את ההתאמה יש לבצע לפי צרכים אישיים, ניתן להתייעץ עם רופא או איש מקצוע כדי לאבחן את הבעיה ולהתאים לה את המזרן הכי נכון.

מזרון יכול למנוע פצעי לחץ, במידה ואלו כבר נוצרו יש לטפל בהם במקביל לרכישת מזרן תומך. לטיפול בפצעי לחץ קיימים תכשירים רבים, משחות ותרופות שונות. מעל לכל אסור להזניח מצב של פצעי לחץ כדי לא להחמיר את המצב.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*